איתור ותיקון נזילות

 

סובלים מנזילה בבית ומחפשים מאיפה זה מגיע? צרו קשר עם אינסטלטור מקצועי ואמין שידע לטפל בבעיה! אם גיליתם סימני רטיבות ועובש על הקירות, בתקרה או שהבית הוצף בגלל פיצוץ בצנרת, אל תחכו יותר. איתור ותיקון נזילות מזמינים רק עדי יציב האינסטלטור!

 

איתור נזילות

 
יום אחד אנו מגלים להפתעתנו כתם של רטיבות על הקיר. בחלק גדול מהפעמים, הרטיבות לא מופיעה דווקא בחדר האמבטיה או סמוך לכיור המטבח אלא באזורים שלא אמור להיות להם שום קשר למים- אמצע קיר הסלון או חדר הילדים. זה בדיוק הזמן לקרוא לאינסטלטור המומחה לאיתור נזילות, שמגיע עם כל הציוד הנדרש בכדי לאתר את מקור הנזילה- פנימית או חיצונית ולשים לה סוף.

 

מדוע חשוב לטפל בנזילות במהירות?

 
בניגוד למים שנמצאים בשטח פתוח ומתאדים, מים שחדרו דרך הקיר או התקרה אינם מתאדים אלא נשארים שם ורק מצטברים. טיפול בנזילות חשוב גם לתחזוקת הבית- למניעת הרס הקיר, וגם לבריאות. הצטברות מים גורמת להצטברות עובש ופטריות אחרות וגם חיידקים שמזיקים לבריאות. לכן, הטיפול חשוב כשאיתור הנזילה באופן מדויק יביא לפתרון הבעיה בדרך המהירה ביותר וללא הרס.

 

מה גורם לנזילות?

 
נזילות יכולות לקרות בבניינים ישנים אך גם בבניינים חדשים. בבתים ישנים הן מתרחשות בעיקר בגלל צנרת ישנה וחלודה שהצטברה בה אבנית ונגרמו בה סדקים וגם בגלל חדירת שורשים או מי גשמים. בבניינים חדשים היא יכולה להתרחש בגלל הלחמות בצנרת שלא נעשו כפי שצריך, התקנת צנרת לא מיומנת של צינור גיבריט, צינור ייחודי שהתקנתו נעשית באמצעות אטמים חשמליים שנדרשת מיומנות רבה לעבודה איתם, התקנה לקויה של קו ביוב חדש או פגיעה בקווי ביוב קיימים, פגיעה בצנרת הביוב תוך התקנת אלמנטים שונים כמו מזגנים ועוד.

 

כיצד נעשה איתור נזילות?

 
בכדי שלא נצטרך לשבור חלקים מקירות הבית או מן הריצוף ולבזבז זמן וכסף רבים בתיקון שאחרי, מומלץ להגיע למקור הנזילה בדרך שאינה כרוכה בהרס: באמצעות צילום. בדומה לצילום רפואי, לא כל אחד יכול להצטייד במכשיר ולבצע את הצילום. נדרשת מיומנות רבה על מנת לפענח את הצילום ולהבין ממנו היכן מקור הבעיה. ישנם שני מכשירים מרכזיים בהם משתמשים לאיתור נזילות:
  • מצלמה תרמית: מצלמה תרמית פועלת באמצעות גלי אינפרא אדום ומציגה את האזור על פי הבדלי הטמפרטורה שבו. אזור קר יחסית לסביבתו חשוד בתור האזור דרכו חודרים המים.
  • מצלמה בעלת סיב אופטי: מצלמה בעלת סיב אופטי מוחדרת אל תוך הצינור, למשל דרך פתח צינור האמבטיה, ומצלמת אותו מבפנים. כך ניתן לאתר במדוייק את מיקומו של סדק בצנרת. ממש כמו בניתוח הנעשה באמצעות מצלמה ומיכשור זעיר המוחדרים לאזור הניתוח, כך מוחדרים גם מכשירים באמצעותם מתוקן הנזק כמו חומר הדבקה, או אפילו בלון המצפה את הצינור בחלקו הפגום.

 

איתור נזילות- רק עם אינסטלטור מיומן

 
איתור נזילות הוא תחום בו יכול לעסוק רק אינסטלטור בעל ניסיון רב ומיומנות, המצוייד במיכשור החדיש ביותר. יציב עדי הוא אינסטלטור בעל ניסיון של שנים באיתור נזילות המגיע אליכם עם הציוד החדיש ביותר, יגלה אחת ולתמיד את מקור הנזילה וכמובן יבצע את כל הטיפול הנדרש.

 

 

לעבור חורף יבש עם בעל מקצוע מיומן

 
כדי לא לעבור את כל הסרט של הצפות ונזילות שגורמות נזק, חשוב להתכונן לחורף בזמן. בעל מקצוע מיומן יבצע את העבודה ויגלה את כל הסדקים הבעייתיים דרכם עלולים מים לחדור. יציב עדי הוא אינסטלטור בעל ניסיון של שנים באיטום נזילות ומניעתן. הוא יגיע אליכם עם כל הציוד והמיומנות שיאפשרו לכם לעבור את החורף בשלום.
 
 

אז למה להתלבט? לאיתור נזילות או תיקון נזילות מקצועי, מהיר ואיכותי במיוחד – צרו קשר עם יציב עדי!