איתור נזילות מים בחיפה

 

כל מבנה עלול לסבול מפעם לפעם מנזילות בקיר, מה שחושף אותו לנזקים חמורים ואף עלול לפגוע בדייריו מבחינה בטיחותית ובריאותית. הדבר החשוב ביותר הוא לאתר את הנזילה בזמן על מנת לתקנה במהירות לפני שיגרמו נזקים נלווים.
איתור נזילות מים מקצועי, מהיר ויעיל הוא משימה שאמור להציע לכם אינסטלטור איכותי שמתמחה בכל שיטות האיתור המתקדמות שקיימות בימינו.

באלו שיטות מדובר? מדוע חשוב לטפל בבעיית הרטיבות במהרה? חשוב לדעת שהשיטה הפופולרית ביותר היא איתור נזילות במצלמה טרמית בחיפה, אלא יש עוד שיטות מעניינות ולהלן התשובות.

 

מדוע חשוב לאתר נזילות כמה שיותר מהר?

 
הופעת סימני רטיבות בקירות אינה סימן מבשר טובות ולא רצוי להתעלם מכך. ברגע שהדבר קורה עליכם להזמין אינסטלטור במהירות האפשרית על מנת שיבצע בדיקה יסודית וינסה לאתר את מקור הנזילה ולטפל בה. אחרת תהיו חשופים לתרחישים הבאים:

 • נזק למבנה הקירות – קירות רטובים מאבדים עם הזמן מחוזקם וגם מיכולות הבידוד שלהם. הדבר יתבטא בבטון מוחלש, פלדה חלודה, טיח שמתנפח ומתקלף ועוד. בנוסף יש לקחת בחשבון כי הנזק עלול לחדור גם לתשתית החשמל ולהרוס אותה לחלוטין.
 • נזק בריאותי – אותם העובשים שמתפתחים על קירות רטובים פוגעים בצורה חמורה בבריאותנו. אנו נושמים גזים רעילים שמשתחררים לחדרים וחושפים אותנו לשלל בעיות בריאותיות כגון אלרגיות שונות ואף סרטן.
 • נזק לצד ג' – רטיבות בקירות עשויה להתבטא גם בנזק אצל השכנים (בקירות ובתקרה) מה שיכול להסתיים בתסבוכת משפטית ואי נעימות.

בשורה התחתונה, ככל שממהרים להזמין שירות איתור נזילות מקצועי, כך קל יותר לגלות את מקור הנזילה ולטפל בה באופן ממוקד, לפני הופעת התרחישים שציינו.

 

איתור נזילות מים – אילו שיטות מתקדמות קיימות?

 
בעבר כשהיינו מזמינים אינסטלטור על מנת לטפל ברטיבות בקירות, היינו נשענים על הניסיון ותחושת הבטן שלו, מה שהיה מסתיים פעמים רבות בהרס רב והוצאות כספיות מרובות.
איתור הנזילה עבר דרך שבירת קירות בתהליכי ניסוי וטעייה עד למציאת הנקודה המדוייקת. מצב זה אינו קיים כיום במידה ומתקשרים עם אינסטלטור אשר מתמחה בהליך איתור נזילות בצורה מדוייקת באמצעות האמצעים הבאים:

 • מצלמה טרמית – כאשר קיר נרטב, המים בו מתאדים לאיטם ולוקחים עימם חום. כלומר, קירות רטובים הינם יותר קרים מאשר קירות יבשים כך שניתן להתחקות אחר מקור הנזילה (המקום הקר ביותר) בקלות באמצעות מיכשור שמודד חום לאורך הקירות.
  מדובר במצלמה תרמית. מצלמה זו מצלמת את הקירות ומוציאה פלט צבעוני שמראה את הפרשי הטמפרטורות לאורכם, עד לנקודה המדוייקת ממנה מתחילה הנזילה.
  לאחר מציאת נקודת הנזילה ניתן לאטום אותה מחדש בקלות ולמנוע מצב של שבירת קירות או ביצוע שיפוץ מסיבי, יקר ומלכלך.
  באמצעות מצלמה טרמית ניתן לאתר את כל סוגי הנזילות, הן כאלה שמקורן מחדירת מי גשמים והן כאלה שמקורן מבעיה בצנרת המים או הביוב שבתוך מבנה הבית.

 • מצלמת סיב אופטי – כאשר מגלים כי קיימת נזילת מים מתוך צנרת (ביוב או מים) המצב מחייב הגעה לנקודת נזילת המים וביצוע תיקון ממוקד. לפני הופעתה של הטכנולוגיה החדישה בתחום עלה הצורך לחצוב בקירות ולהחליף את מקטע הצינור התקול.
  כיום כל שיש לעשות הוא להחדיר דרך פתח היציאה של הצנרת מצלמת סיב אופטי שמתפתלת בתוך הצינור, מצלמת את תוכנו ומאפשרת לשולט בה לזהות במדוייק את מיקום הנזילה.
  ישנן מצלמות שכוללות גם אמצעי נוסף שאוטם את מקום הנזילה כך שמתבצע איבחון ותיקון בו זמנית, ללא צורך בשבירת קירות והחלפת הצינור.

 
איתור נזילות
 
כפי שניתן לראות, הטכנולוגיה החדישה בתחום האינסטלציה עוזרת לאנשי המקצוע לבצע איתור נזילות מים ממוקד וע"י כך הלקוחות נהנים מעלויות מופחתות ועבודה נקייה ומהירה.

יציב עדי הינו אינסטלטור מוסמך אשר מתמחה בכל שיטות איתור ותיקון נזילות הקיימות בחיפה והסביבה ומסוגל לתקנן במהירות וביעילות מרובה.
השירות ניתן 24 שעות ביממה תוך קבלת אחריות מלאה על העבודה ומחירים נוחים במיוחד.
צרו עימנו קשר בהקדם ונשמח לעמוד לשירותכם.

 

אז למה להתלבט? לאיתור נזילות מים בחיפה והסביבה, מהיר ואיכותי במיוחד – צרו קשר עם יציב עדי!