נזילות מצנרת המים מתרחשות כתוצאה מבלאי ונזקים שונים בצנרת. במידה ואכן קיימת נזילה חשוב מאוד לאתר אותה ולתקן אותה בהקדם. וזאת כדי למנוע נזקים שעלולים להתרחש כתוצאה מהמים, וכן כדי למנוע צריכה בלתי נדרשת של מים.

איך מאתרים נזילה?

יש סימנים שונים שעשויים להוות סימן לכך שקיימת נזילה. זו עשויה להיות רטיבות על תקרה או בקירות, ריח של טחב בחדר מסוים, או צריכה רציפה של מים גם כאשר כל הברזים סגורים היטב. במקרים כאלו חשוב לאתר את הנזילה על מנת להפסיק אותה ואת הנזק שהיא יוצרת. איתור נזילה עשוי להיות אתגר קשה מאוד. שכן נזילה עלולה להיווצר בכל מקום, גם מתחת למרצפות הבית וגם בעובי הקירות. אמנם בעבר הקושי היה מהותי, ואנשי המקצוע נאלצו לנסות את כוחם בניחושים. אך כיום יש אמצעים מתקדמים שמאפשרים לזהות לחות ורטיבות, ולאתר את המיקום המדויק של הנזילה באמצעות מצלמה ייעודית.


איתור ותיקון נזילות

איך מאתרים נזילה מניאגרה?

אחד המקומות המועדים לנזילות הוא הניאגרה. נזילה זו מתרחשת כתוצאה מהתמלאות יתרה של הניאגרה, או בגין אטימה לא מלאה בין הניאגרה לאסלה. כדי לאתר נזילה בניאגרה יש להניח נייר יבש באזור המועד ולעקוב – אם הוא נרטב גם ללא כל שימוש בשירותים ככל הנראה קיימת נזילה. כמו כן ניתן לזהות טפטוף על ידי כתם אבנית שנוצר במקום.

באיזה מצב מומלץ להזמין איתור נזילה עם מצלמה?

יש מקרים בהם קיימת נזילה אך קשה מאוד לזהות היכן בדיוק. במיוחד מורכב הדבר כאשר הנזילה הינה מתחת לפני השטח ואין אפשרות לגשת אליה בצורה ישירה. במקרים כאלו נוכל להיעזר במצלמה. איתור נזילה עם מצלמה מאפשר לאינסטלטור למצוא את המיקום המדויק בו התרחשה נזילה וזאת בלי להתמודד עם חציבה בקירות או הרמת מרצפות. כך הוא יכול לזהות את הבעיה ולהציע את הטיפול הנכון והיעיל ביותר. אם בעבר היה עובר זמן יקר עד שהיו מאתרים את הנזילה, הרי כיום הפעולה הזו פשוטה יותר הודות למצלמה. המצלמה מוחדרת לצנרת ומציגה בזמן אמת על המסך מה מתרחש בעומק הצנרת. אמנם איתור נזילה עם מצלמה הוא שירות מתקדם ולכן גם יקר יחסית, אך כדי לייעל את העבודה ולקבל שירות הולם הדבר מומלץ בהחלט.

מדוע איתור תיקון נזילות היא המיומנות שאתם באמת צריכים?

איתור נזילות הוא אחד המשימות הקשות והמאתגרות ביותר. כשם שבכל תחום יש לאבחון או לזיהוי הבעיה חשיבות עליונה, כך גם בתחום האינסטלציה. כאשר יודעים היכן מתרחשת הבעיה ומהי בדיוק, ניתן למצוא דרכים להתמודד איתה. אך מנגד איתור הנזילה היא פעולה מורכבת מאוד. לא פעם מוצאים שרברבים את עצמם נבוכים מול נזילה שהם לא מצליחים להגדיר את מיקומה. הם מנסים, בודקים בכל כיוון אפשרי, ולא עולים על הבעיה.
מה זה אומר? איתור ותיקון נזילות זה עסק מורכב שמתאים רק לאנשי מקצוע מומחים מאוד. אלו אינסטלטורים מיומנים שיש להם התמחות מיוחדת וניסיון רב בתחום איתור ותיקון נזילות.

כיצד נדע אל מי לפנות?

אם יש לכם נזילה ואתם לא יודעים אל מי לפנות כדי לאתר אותה, חשוב לברר היטב ולקבל המלצות על אינסטלטור מקצועי ומנוסה שלקוחותיו ממליצים על השירות שלו. וודאו כי הוא מצויד בכלים טכנולוגיים מתקדמים וכי יש בידו כל אביזר וכלי שעשויים להועיל לו במהלך העבודה. בנוסף עליו להיות מנוסה ולהכיר היטב את המלאכה. כי רק כך הוא יוכל להציע לכם מענה מהיר ויעיל בהתאם לנזילה שהתרחשה.