החלפת צנרת מים

 
החלפת צנרת נדרשת במיוחד בבתים בהם הצנרת היא ישנה, אך לא רק בהם. החלפת צנרת מתבצעת פעמים רבות בזמן שיפוץ חדרי רחצה, או כחלק משיפוץ כללי של דירה. החלפה חלקית נעשית גם בעקבות תקלות כמו נזילות חוזרות שתיקון מקומי כבר לא מספיק בכדי למנוע אותן והן מתרחשות שוב ושוב או מצב דרסטי יותר של פיצוץ בצנרת. כאשר הצנרת כבר בלויה ומצטברים בה חלודה וריקבון הדבר ישפיע גם על טעם המים ואף צבעם יראה עכור. מים עם חלודה גם אינם בריאים ולכן במצב כזה החלפת הצנרת, לפחות באופן חלקי באזור הפגום, היא הכרחית.
 
 

לגלות את האזור הבעייתי

 
 

כאשר כל הצנרת מוחלפת, נחסך עניין גילוי האזור הבעייתי הדורש החלפה, אך לא תמיד צנרת מוחלפת במלואה.

אמנם זהו פרוייקט הדורש השקעה, אך החלפת כל הצנרת, במיוחד כאשר זו צנרת ישנה, מומלצת על מנת לחסוך לכם עבודות של החלפת חלקי צנרת ותיקונים. כאשר ההחלפה היא מקומית, יש צורך לגלות את מיקומו של האזור הבעייתי באופן מדויק.

איתור האזור הבעייתי נעשה באמצעות מצלמה תרמית המאתרת נזילות באמצעות הבדלי קור וחום ומצלמה בעלת סיב אופטי המצלמת את הצינור מבפנים. בעזרת המצלמה עם הסיב האופטי אפשר למצוא במדויק את חלק הצינור הפגום ולהחליף אותו.
 
 
 
החלפת צנרת
 
 
 
 

סוגי צנרת

 
ישנם מספר בסוגי צינורות העשויים חומרים שונים או שילובים שונים בין חומרים. בחירת סוג הצינור המתאים לביתכם תיעשה לפי סוג הצנרת שיש לכם כרגע אם מדובר על החלפה חלקית בלבד, או באמצעות בחינת התנאים הסביבתיים והתקציב שאתם מעמידים אם זוהי החלפת צנרת מלאה. סוגי הצינורות הנפוצים ביותר לשימוש בצנרת ביתית הם:
  • צינור SP: צינור העשוי מחומר פלסטי בשילוב של רשת אלומיניום וחיבורים העשויים מפליז. היתרונות שבסוג צינור זה הם שהתקנתו היא מהירה וקלה מאוד. הצינור עובר מנקודה לנקודה ואינו דורש כמות גדולה של צנרת מתחת לריצוף. הוא עמיד בפני אבנית וקורוזיה. עם זאת, במידה ויש קטע צינור שהוא בעייתי, נדרשת החלפת הצינור כולו.
  • צנרת פסקגול: צינור חזק מאוד העשוי פלסטיק ופוליתילן. הרכב חומרים זה הופך אותו לעמיד בפני לחץ, טמפרטורות גבוהות והוא אינו צובר אבנית או קורוזיה. הוא מותקן בתוך שרוול היוצר בידוד ולכן עמידותו. התקנת הצינור מהירה וניתנת החלפה של חלק ממנו. במקרה של דליפה מאזור מסוים בצינור, המים יוצאים החוצה דרך השרוול ואינם מרטיבים את הסביבה כולה. החסרונות שלו הם בצורך לכמות גדולה של צנרת ובכך שהוא מתחבר לדוד מים חמים באמצעות צינור מתכת ולא ישירות.
 

החלפת צנרת - עבודה למקצוענים בלבד

 
החלפת צנרת, בין אם חלקית ובין אם מלאה, דורשת מיומנות רבה, ידע רב לגבי סוגי הצנרת השונים, התאמתם לסביבה מסוימת וכמובן דרך התקנתם. יציב עדי הוא אינסטלטור מיומן ובעל ניסיון של שנים בהחלפת צנרת וסוגי הצינורות השונים, וכן באיתור נזילות לצורך החלפת צנרת מקומית.