סתימה בצנרת

 
אתם שוטפים ידיים במשך כמה שניות והכיור כבר התמלא עד לחצי? אתם מורידים מים בשירותים והמים יורדים באיטיות או באופן חלקי? אתם במקלחת ומרגישים כאילו נכנסתם לבריכה בגלל מפלס המים שעלה כמו הכנרת בחורף גשום במיוחד? כל אלה הם סימנים לכך שישנה סתימה בצנרת באזור כלשהו שלה, ובמידת חומרה משתנה. כברר כאשר מתחילים סימנים ראשונים מחשידים לכך שיש סתימה בצנרת מים מומלץ לטפל ולא לחכות שיסתדר. עם מים במיוחד, השינוי יכול להיות רק בכיוון אחד- החמרת הבעיה. אם סתימה בצנרת מטופלת ללא דחיות על ידי אינסטלטור מומחה הטיפול יהיה קל, מהיר וגם זול יותר.
 

האם נוזל לפתיחת סתימות יעשה את העבודה?

 
רק אם הייתם סופר ערניים וגיליתם את הסתימה ממש כשהיא בתחילתה, מה שלרובנו לא קורה כי לא נשים לב לעוד שניה שלוקח למים להתנקז לכיור או לפתח הניקוז באמבטיה.
לרוב נגלה את הבעיה בשלב מאוחר יותר בו פתיחת סתימה בצנרת תצטרך להתבצע בצורה מקצועית ועם כלים שישנם רק לעוסקים בתחום ולא כלים ביתיים.
גם נוזל לפתיחת סתימות וגם פומפה פחות יעזרו במקרים כאלה וגם אם ישפרו מעט את המצב, יהיה מדובר בעיקר בטיפול בתסמין ופחות בשורש הבעיה.
 
סתימה בצנרת
 

ואם כבר שורשים... סתימות של מערכת הביוב

 
כן, זהו סוג הסתימות הפחות נעים - סתימה של מערכת הביוב.
פתיחת סתימה בצינור ביוב יכולה להיעשות באמצעים שונים, תלוי מה גודל הסתימה ובאיזה חלק של הביוב נוצרה. אם מדובר על הצטברות נייר טואלט או מוצרי היגיינה (חוץ מנייר טואלט שגם אותו כדאי לזרוק לאסלה בכמות מדודה, חשוב לא לזרוק לאסלה אף מוצר היגיינה אחר, אפילו לא מגבונים), יתכן שהסתימה תהיה באזור עליון של הצינור.
הסתימה, וכאן נכנסים השורשים לתמונה, יכולה בכלל להיות בפתח הצינור שנמצא מחוץ לבית. במיוחד באזורים כפריים, הבעיה של כניסת שורשים לצנרת הביוב הגורמת לסתימתה היא מוכרת. כאן נדרשים כלים מסיביים שלא כל אינסטלטור מחזיק ומשתמש.
יציב עדי מבצע פתיחת סתימות בצנרת הביוב בכל סדר גודל או מורכבות.
 
   

  לשחרר את הקיטור - סתימה בצינור מים חמים

   
  פתיחת סתימה בצינור מים חמים אף היא נחשבת לפעולה שכיחה יחסית. אם במקלחת זרם המים הקרים חזק ואילו זרם המים החמים חלש, כנראה שישנה סתימה בצינור המים החמים המוביל מים מן הדוד. יתכן גם שישנה הצטברות אבנית בדוד עצמו, מה שמביא לזרימה חלשה יותר. יציב עדי יוכל לאתר את מקור הבעיה ולתקן גם אם הבעיה היא בדוד עצמו. בניגוד למרבית האינסטלטורים, הוא מבצע גם תיקון דודי שמש וחשמל.

  בכל מקרה יש לבצע בדיקה, כולל על גג הבית אם זהו דוד שמש על מנת להבין מהו בדיוק מקור התקלה, האם בדוד עצמו, בצינור המים החמים מן הדוד אל צנרת הבית או שישנה סתימה בצנרת הביתית עצמה. תיקון כל אחת מהבעיות נעשה באמצעים אחרים, כשחשוב למצוא את הדרך היעילה והפשוטה ביותר.

   
   

  תיקון סתימה בצנרת - רק עם מומחים בתחום

   
  תיקון סתימה בצנרת מתחיל מזיהוי נכון של מקור הבעיה וממשיך בטיפול יסודי, מקצועי אך עם זאת גם הטיפול הממוקד ביותר שניתן לבצע כדי לא לגרום להרס ותיקונים מיותרים. לכן, חשוב לא לפנות לכל אינסטלטור כאשר אתם חושדים שישנה סתימה בצנרת המים או הביוב. בדקו שמדובר על אינסטלטור מורשה ומוסמך, בעל ניסיון רב אשר מצויד בכלים המתקדמים ביותר כך שהטיפול יהיה יעיל וממוקד.

   
  תיקון סתימה בצנרת
   
  המים החמים בקושי זורמים? ניקוז המים באמבטיה או בכיור הם איטיים? כנראה שישנה סתימה באזור כלשהו בצנרת. יציב עדי, אינסטלטור מומלץ בחיפה והקריות עומד לרשותכם בכל בעיה.