פיצוץ בצנרת

 

באופן כללי תקלות במערכת האינסטלציה הן מהתקלות הפחות אהובות עלינו. בין אם זו תקלה בשירותים או במערכת הביוב ובין אם בצנרת המים, תיקונה דורש התעסקות. עם זאת, תקלות פתאומיות כמו פיצוץ בצנרת הן תקלות שלא רק שאנו לא אוהבים להתעסק איתן, אלא ממש חשים פאניקה ובהלה כשהן מתגלות. בדיוק לרגע שבו נצטרך לפעול במהירות ולהזעיק אינסטלטור שיגיע אלינו באופן מיידי חשוב לשמור בנייד את המספר של אינסטלטור מומחה הנותן שירות 24/7 כמו יציב עדי, אינסטלטור מוכר בכל אזור חיפה והקריות.
 

האם אפשר למנוע פיצוץ בצינור מים?

 
פיצוץ בצנרת הוא בדרך כלל פתאומי, אך ישנם מקרים בהם ניתן, אם ישנה מספיק עירנות, לגלות סימנים מקדימים כמו רטיבות בקיר או נפיחות. לרוב הפיצוץ קורה בעקבות סדק קטן שהולך ומתרחב עם הזמן עד שנוצר פיצוץ. אם אינכם עירניים מספיק בבדיקת הקירות, יתכן שהעירנות תגיע דווקא מחשבון המים שלכם. מצב מקדים לפיצוץ המתריע על דליפה או נזילה הוא עליה בחשבון המים מבלי שהיה שינוי בצריכת המים שלכם. מומלץ מאוד כבר במצבים אלה להזמין אינסטלטור שיוכל בעזרת כלים מתקדמים כמו מצלמה תרמית או מצלמה בעלת סיב אופטי לאתר את המקום, לבצע תיקון מקומי של הצנרת באותו קטע דולף וכך למנוע את הפיצוץ ואת הצורך בתיקון פיצוץ בצנרת שהוא רחב היקף.
 

מה לעשות כאשר ישנו פיצוץ בצנרת?

 
 
 
גם לאינסטלטור המהיר ביותר הנותן שירות 24 שעות יקח זמן מסוים עד שיגיע אליכם. ישנן פעולות שחשוב לעשות באותו רגע כדי לעצור את זרימת המים. הפעולה הראשונה שיש לעשות כמה שיותר מהר היא סגירת ברז המים הראשי.

כך לפחות לא יכנסו לצינור מים חדשים והזרימה תהיה רק של המים שישנם בצינור כרגע. יתכן שלאחר סגירת הברז עדיין תהיה זרימה.

הדבר יכול להעיד על כך שהפיצוץ הוא אצל שכן ולא אצלכם כך שיש להתריע לו על כך. הדבר הבא הוא ליצור קשר עם אינסטלטור, ולמרות מצב החירום, אל תפנו לכל אחד שבמקרה עבר והניח מגנט על הדלת אלא אינסטלטור מומחה ובעל ניסיון רב.
 
 
 
פיצוץ בצנרת
 
 
 
 
 
   

  כיצד נעשה תיקון הפיצוץ?

   
  פיצוץ בצנרת דורש תיקון רחב היקף ביחס לתיקון נזילה או דליפה. לאחר איתור הקטע בצינור שהתפוצץ, נעשית החלפת צנרת של אותו אזור פגום. עם זאת, יתכן שכדאי להחליף חלק גדול יותר מהצנרת באותה הזדמנות. החלפת אותו חלק ספציפי שהתפוצץ בלבד יכולה להביא לכך שתוך זמן קצר תהיה נזילה ואולי גם פיצוץ בהמשך בחלק אחר של הצנרת. לכן, חשוב להתייעץ עם האינסטלטור. אם הצנרת אינה חדשה, יתכן שימליץ על החלפת קטע צנרת גדול יותר, ואם זו צנרת ישנה ורקובה, זאת ההזדמנות לעשות טיפול מקיף של זבנג וגמרנו ולהחליף את הצנרת כולה. נכון, אף אחד לא אוהב להתחיל בתיקון פיצוץ בצנרת שהוא נקודתי ולסיים בטיפול עשרת אלפים, אך במקרים שהצנרת בת עשרים שנה ויותר הדבר ישתלם לטווח ארוך.

   
   

  תיקון פיצוץ בצנרת - רק עם מקצוענים

   
  פיצוץ בצנרת הוא תקלה דרסטית הדורשת טיפול מהיר, יעיל אך גם יסודי וקפדני. חשוב שהתיקון לא יעשה בצורה שטחית של פלסטר על קטע הצינור הפגום אלא יתבצע התיקון הטוב ביותר גם לטווח המיידי אך גם לטווח הארוך. לכן, כשנדרש תיקון פיצוץ בצנרת לא פונים לכל אחד. חשוב לוודא שזהו קודם כל אינסטלטור מוסמך ומורשה, לוודא שיש לו ניסיון רב, וחשוב לפנות לאינסטלטור המגדיר עצמו זמין ונותן שירות 24/7.
  קמתם וגיליתם לתדהמתכם שהצינור התפוצץ? אל תיכנסו לפאניקה. יציב עדי, אינסטלטור מומחה ומנוסה נותן שירות 24/7 בכל אזור חיפה והקריות ויבצע את התיקון הטוב ביותר האפשרי, תיקון יסודי שנעשה באופן העדין ביותר שניתן.