פתיחת סתימות ביוב

 
סתימה בביוב היא אחת מבעיות התחזוקה שקשה לטפל בהן ודווקא בשל כך מומלץ לטפל בה במהירות האפשרית, כל עוד לא התפתחה למימדים מפלצתיים. אם הסתימה היא בפתח הניקוז ניתן להתחיל עם הפומפה. ברוב המקרים היא לא תיתן פתרון מספיק וזהו הזמן לקרוא לאיש מקצוע מיומן שיטפל בבעיה.

 
צריכים פתיחת סתימות ביוב? התקשרו עכשיו לאינסטלטור מומחה!

 

שימוש במיכשור מקצועי לפתיחת הסתימה

 
סתימה בסדר גודל קל עד בינוני יוכל אינסטלטור מיומן לפתור באמצעות המיכשור שברשותו. האינסטלטור יבדוק קודם כל את מיקומה של הסתימה ומקורה. לפי מיקומה של הסתימה וגודלה הוא יחליט מהו המכשיר שנכון ביותר להשתמש בו. חשוב לוודא עם האינסטלטור שאינו משתמש בחומרים כימיים חזקים שיכולים לגרום נזקים לצנרת. חומרים כאלה רק יגרמו לכך שיהיה צורך בתיקון נוסף בעוד זמן לא רב. המכשירים בהם נעשה שימוש בפתיחת סתימה הם למשל קפיץ המתחבר למקדחה שהפעלתה יפתח גם סתימות עקשניות, או משאבת לחץ לפתיחת סתימות בשירותים, סט מוטות עם ראש לחץ ועוד.
 

לאתר את מקור הבעיה - עבודה בפני עצמה

 
לא תמיד מקור הבעיה נחשף במהירות ובבדיקה קצרה. לעיתים נדרשת עבודת בילוש לא פשוטה לאיתור האזור הפגום בצנרת הביוב. לשם כך נדרש צילום של קווי ביוב. צילום קווי הביוב נעשה בעזרת מצלמה זעירה בעלת סיב אופטי המצלמת את פנים הצינור ומביאה לאיתור מקור ומקום הבעיה, בין אם אלה סדקים או שברים בצינור, חסימות בעקבות הצטברות שומן ולכלוך ועוד.
 

טיפול בסתימת ביוב עם בעל מקצוע מיומן

 
פתיחת סתימת ביוב דורשת מיומנות רבה ויכולה להיות מורכבת במיוחד עד כדי כך שרק איתור הסתימה הוא עבודה בפני עצמה. לכן, פנו רק לאינסטלטור מוסמך בתחום. יציב עדי הוא אינסטלטור מוסמך ובעל ניסיון של שנים בפתיחת סתימות ביוב. הוא יפתח כל סתימה, מקלה ועד מורכבת באמצעות ניסיון רב ומכשור מתקדם.
 
פתיחת סתימות ביוב
 
 
 

פתיחת סתימות

 
הן מתחילות בדרך כלל בקטן ולא מגיעות ביום אחד. סתימה בכיור או באמבטיה תתחיל בירידה איטית יותר של המים דרך פתח הכיור. סתימה בשירותים תתחיל בהדחה איטית יותר או חלקית של האסלה. כל הסימנים האלה צריכים להדליק נורה אדומה. מומלץ לטפל בסתימות לפני שהכיור יעלה על גדותיו, או גרוע מכך- האסלה...
 
 

ממה נגרמות סתימות?

 
סתימות יכולות להיגרם מכמה סיבות:
  • עצם גדול יחסית שנכנס אל פתח הניקוז: במטבח אלה יכולות להיות שאריות של מזון שנכנסו פנימה ומצליחות לסתום חלקית את הצינור, באמבטיה גוש שערות יכול לסתום את הצינור וגם לכלוך או חול שהוא אבקתי כשהוא יבש, אך מתגבש כשהוא רטוב. האסלה יכולה להסתם בעקבות השלכת מגבון לח או מוצרי הגיינה שאינם מיועדים להשלכה לאסלה.
  • בלאי הצנרת: בצנרת שלא עברה חידוש זמן רב יש הצטברות אבנית שחוסמת את הצינור ומונעת זרימה חופשית של המים.

 

חומרים לפתיחת סתימות- דרך קלה ולא תמיד יעילה

 
אפילו בסופר, אך בוודאי ברשתות המתמחות בתחזוקת הבית, ניתן למצוא לא מעט תכשירים המיועדים לפתיחת סתימות בשיטת עשה זאת בעצמך. האם זו הדרך המומלצת לפתיחת סתימות? לא בהכרח. לפתיחת רוב הסתימות התכשירים לא יעילים מספיק. הטובים שבהם יפתרו סתימות שנמצאות ממש בתחילתן. לרוב, סתימות מתגלות בשלבים מאוחרים יותר. חיסרון נוסף של אותם תכשירים הם החומרים הכימיים החזקים שהם מכילים. חומרים אלה יכולים להזיק לצנרת, במיוחד לצנרת ישנה. אלה גם חומרים כימיים המזיקים לסביבה, והם יגיעו בסופו של דבר לקרקע, ומזיקים גם בריאותית לעור, לעיניים או מערכת הנשימה.
 
 
 
 

פתיחת סתימה- רק עם אינסטלטור מיומן

 
כיוון שמקור הבעיה יכול להיות שונה וכך גם דרך הפתרון, תנו לבעל מקצוע לעשות את העבודה. יציב עדי הוא אינסטלטור בחיפה מוסמך ובעל ניסיון של שנים בפתיחת סתימות. הוא יאתר במהירות את מקור הבעיה ויתקן אותה באמצעות הציוד הרב והחדיש שברשותו.