שיפוץ חדרי רחצה

 
מקלחת או אמבטיה נותנות לנו את הרגעים שלפני שאנו יוצאים אל הלחץ והעומס של היום או את הפינוק והרגיעה שאחרי. בהתאם לכך, חדר האמבטיה צריך להיות מתוחזק ומעוצב היטב. עם זאת, הוא מתמודד עם לא מעט אתגרים בשל היותו הסביבה הרטובה ביותר בבית ולכן נזקק לשיפוץ יותר מאזורים אחרים בבית. שיפוץ כולל פעמים רבות גם את תיקון מערכת האינסטלציה או החלפתה.
 

לתכנן נכון על פי הצרכים

 
דווקא בשל גודלו המצומצם, תכנון שיפוץ חדרי הרחצה הוא מורכב ודורש עבודה נכונה. כאן לכל ס"מ יש משמעות. לכן, בתכנון יש לקחת בחשבון את הצרכים העכשוויים אך גם לחשוב קדימה. לדוגמה, בהחלטה האם להתקין מקלחת או אמבטיה יש להבדיל בין משפחה עם ילדים קטנים שללא אמבטיה לא יסכימו להתקלח לבין משפחה בוגרת יותר בה לאמבטיה אין חשיבות רבה עבורה. בנוסף, חשוב להשאיר די שטח פנוי, במיוחד באזור המעבר, ליד המקלחת או האמבטיה וליד הדלת כך שתוכל להיפתח ולהיסגר בחופשיות.
 

להתחיל שיפוץ חדרי רחצה מן התשתית

 
לפני שניגשים לבחור את הקרמיקה או הריצוף החדשים, חשוב לתכנן ולבדוק מה בדיוק רוצים לשנות ולשפץ בחדר הרחצה. אם זו הפעם הראשונה שאתם משפצים את חדר האמבטיה מלבד השיפוץ הראשוני לפני המעבר לדירה, כדאי לחשוב גם על החלפת מערכת האינסטלציה כולה או לפחות שיפוץ שלה. לשם כך עליכם לפנות קודם כל לאינסטלטור מומחה שיוכל לבדוק את הצנרת היטב, להחליף חלקי צינורות פגומים או אפילו את המערכת כולה אם היא כבר ראתה ימים טובים יותר. אל תחסכו ותדלגו על שיפוץ התשתית, גם אם הצינורות נסתרים מעיניכם, אם הם ילכו וירקבו אתם תרגישו זאת היטב...
 

לבחור את הריצוף והחיפוי המתאימים

 
היום ישנן אינספור אפשרויות לחיפוי וריצוף חדר הרחצה. ניתן לבחור בחיפוי ובריצוף המתאימים לסגנון שלכם. ישנן אפשרויות שונות לגבי גודל האריחים, צבעם, האם הם מבריקים או מט ועוד. חיפוי הקירות בקרמיקה הוא חשוב על מנת להגן עליהם מפני רטיבות והצטברות עובש.
לפני שמתחילים שיפוץ חדרי רחצה, מומלץ לקחת בחשבון את כל הנושא של הריצוף.
 
שיפוץ חדרי רחצה
 

חדר רחצה: עולם של כלים סניטריים

 
גם בכלים הסניטריים ישנה התחדשות והתפתחות רבה. כיורים מעוגלים או מרובעים, מונחים או לא, אסלה סמויה או רגילה, ברזים בשלל גדלים וצורות. אם בעבר לכיור ולברז הייתה רק משמעות טכנית ופונקציונלית, היום הם מהווים חלק חשוב מעיצוב חדר האמבטיה.
 

לבחור את בעלי המקצוע הנכונים

 
כיוון ששיפוץ חדרי רחצה דורש עבודות שונות, החל מהתשתיות ועד ריצוף וחיפוי הקירות והרצפה, תידרשו בדרך כלל למצוא מספר בעלי מקצוע שיעבירו את השרביט מהאחד לשני. ניתן גם למצוא בעל מקצוע מיומן שיבצע עבורכם את כל העבודה. יציב עדי הוא אינסטלטור מוסמך ומיומן המבצע את שיפוץ חדר הרחצה במלואו, החל מתיקון או החלפת הצנרת, דרך הריצוף והחיפוי ועד התקנת הכלים הסניטריים. אין ספק שעבודה עם בעל מקצוע אחד שאתם סומכים עליו עדיפה על פני עבודה עם מספר בעלי מקצוע.